Čebelice v juniju in zaključek šolskega leta

Končno je prišel junij in z njim smo dočakali tudi počitnice. Tudi vreme nam je bilo zelo naklonjeno, zato smo Čebelice veliko veliko časa preživele na prostem. Raziskovali smo, se igrali z naravnim materialom, preizkušali naše gibalne spretnosti in jih tudi nadgrajevali. Seveda smo tudi ustvarjali na temo poletja, peli, plesali, telovadili, poslušali pravljice in slikopise. Nekateri naši izdelki so našli tudi mesto na proslavi ˝Po poletju mi diši˝, kjer so si jih lahko ogledali starši skupaj z otroci. Čebelice se lahko odpravimo na zaslužene počitnice, saj smo celo leto pridno delale, kot je bilo v naši moči in mislimo, da smo se veliko naučile, napredovale in tudi zrasle. Zdaj pa veselo počitniškim prigodam naproti.

16. 6. 2023 smo Čebelice imele prav poseben dan; odpravile smo se na plažo, ki nas je čakala na Palčkovi travi. S seboj smo vzeli torbo, brisačo, kremo za sončenje, klobuk in pijačo. Po zajtrku smo jo z našo bibo mahnili plaži naproti. Na plaži smo razgrnili vsak svojo brisačo na tla, se namazali z kremo za sončenje, si poveznili klobuk in si privoščili pijačo. Ko smo se odžejali in malo nasončili, so nas vzgojiteljice presenetile z mehurčki, ki smo jih lovili. Ker je tudi malo nagajal veter, so mehurčki leteli še boljše. Kmalu nas je sonce utrudilo, zato smo se posedli nazaj na brisače in imeli malico. Po malici smo se igrali in raziskovali v okolici plaže. V času kosila smo se vrnili nazaj v vrtec lačni in predvsem tako utrujeni, da smo hitro zaspali. Zabavno je bilo.

Čebelicam in staršem želiva lepe in igrive počitnice!

Sara in Petra

(Visited 5 times, 1 visits today)