Spet v vrtcu

Ob ponovnem oziroma prvem vstopu v vrtec želim z vami deliti nekaj misli o otrocih, ki so jih zapisali ljudje z več znanja, modrosti in izkušenj kot jih imam sama:

Pomembno je, da pri izobrazbi otrokovega uma ne pozabimo na izobrazbo otrokovega srca.
(Dalai Lama)

Človek zelo hitro ugotovi, kako malo v resnici zna, ko mu začne otrok postavljati vprašanja.
(Richard L. Evans)

Otroku ne delate usluge, če mu kažete le dobro v svetu in ga ščitite pred vsem slabim.
Tisto, kar je v resnici pomembno, je to, da ga naučite razlikovati med obojim.
(Walt Disney)

Vsaka od zgornjih misli vsebuje globoko resnico, o kateri moramo vsi odrasli tako v vlogi starša kot vzgojitelja ali drugega strokovnega delavca premisliti, zato da bomo lahko skupaj nudili otrokom to, kar res potrebujejo. Vsi si želimo optimalen razvoj otrok. Cilj je torej skupen, naj bo tudi pot.

Lina Faletič, svetovalna delavka in pomočnica ravnateljice za vrtec

(slika je iz spletne strani https://www.google.com/search?q=otroci+in+vrtec&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjusLXM1KrkAhXHC-wKHYiEDUgQ_AUIESgB&biw=1680&bih=907#imgrc=LLrmK1ekuPAkxM: misli pa iz spletne strani https://mojpogled.com/101-najlepsa-misel-o-otrocih-in-starsevstvu/)

(Visited 390 times, 1 visits today)