Mesec maj pri mravljicah

V začetku meseca maja smo Mravljice dobile pismo kmeta Gregorja, ki nas je povabil na obisk na njegovo kmetijo. Da bi lažje pričakali dan obiska kmetije, smo dneve odštevali s pomočjo nalog, ki jih je za nas pripravil kmet Gregor. Tako smo z Laro in Tanjo spoznavali domače živali, se igrali različne igrice, prebirali pravljice in končno je pisem zmanjkalo. To je pomenilo samo eno- čas da odidemo na kmetijo.  V petek smo z dobro voljo in željo po novih dogodivščinah z veseljem pričakali avtobus, ki nas je popeljal novim doživetjem naproti.
Z avtobusom smo se odpeljali do Knežaka. Na dvorišču nas je poleg kmeta pričakal še mucek Sivček, ki je postal naš spremljevalec po kmetiji. Najprej smo si ogledali čebelnjak in skozi steklo opazovali čebele pri njihovem delu. Kmet Gregor pa nam je povedal še veliko zanimivih stvari  o čebelah.  Med tem časom je sonce  posušilo travo in lahko smo odšli na pašnik. Na pašniku smo srečali osličke, ki sta jih psa Sila in Blisk skrbno čuvala. Osličke smo sprva v strahu samo gledali, potem pa smo jih najprej plaho, potem pa vedno bolj korajžno božali. Obiskali smo še pašnik, na katerem so se pasle koze, Kozličkom smo nabirali travo in zelišča in prav nič niso bili izbirčni. Pojedli so vse, kar smo jim nabrali. Na koncu smo se še sami posladkali s sladoledom in se kmetu Gregorju zahvalili in  obljubili, da se zagotovo vrnemo.

Seveda pa bomo čez leta vsi postali kmetje Gregorji in imeli svojo kmetijo in traktor in koze in… Ne verjamete?

(Visited 41 times, 1 visits today)