Gasilsko obarvan mesec april

Letošnje šolsko leto Mravljice še bolj sodelujemo z lokalnim okoljem v okviru našega projekta Mali svet okoli nas. Med drugim aktivno sodelujemo tudi s PGD Košana. Nov gasilski dom se nam zdi velika pridobitev tako za gasilce, kot za sam kraj, zato smo si meseca aprila vzeli čas, da smo bolje spoznavali poklic gasilca. Veliko zanimivega nam je povedal že gasilec Danijel, ki nas je obiskal v mesecu novembru, a zanimivih vsebin nam vseeno ni zmanjkalo. Celo leto smo opazovali gradnjo novega gasilskega doma. Odločili smo se, da tudi sami izdelamo maketo gasilskega doma in vozil. Ob ustvarjanju smo tako uživali, da je nastalo več vozil, kot se jih zares skriva v garaži, a mogoče bomo čez nekaj let zares občudovali še kakšno vozilo več. Kdo ve?

Da smo se o gasilcih veliko novega naučili, dokazuje tudi drevesni diagram, na katerem smo natančno razvrstili, kaj gasilec potrebuje in česa ne. Seveda znamo vse to tudi dobro razložiti in utemeljiti. Nastalo je še kar nekaj zanimivih izdelkov, a vam ne povemo vsega. Vabljeni, da si jih v živo ogledate na petkovi otvoritvi gasilskega doma. Mi pa že komaj čakamo, da si ogledamo, kaj vse se skriva v njem.

(Visited 43 times, 1 visits today)