Teden otroka pri Pikapolonicah

Teden otrok smo v Pikapolonici preživeli igraje in gibalno aktivno. Najprej smo se pogovarjali o tem kaj nas zanima, o čem bi radi kaj več izvedeli. Fantje so naštevali predvsem različna vozila, o katerih bi se pogovarjali, dekleta pa živali.

Ogledali smo si pravo baletno predstavo Ostržek in kasneje risali naša doživetja ob predstavi. Tudi v igralnici nam je eden izmed otrok pripravil nastop. Zrecitiral nam je zelo dolgo pesem Zvonka Čoha Ustrahovanke. Otroci smo mu za njegov trud in pogum močno zaploskali.

Kar veliko časa smo preživeli v naravi, v kotičkih, ki so otrokom še posebej pri srcu. Opazovali in občudovali smo jo v njenem spreminjanju. V gozdičku, v katerega otroci iz Pikapolonice radi zahajamo, smo izvedli poligon s palicami.

Zadnji dan tedna otroka je vsak prinesel svojo igračo od doma. Z igračami smo si popestrili petkovo dopoldne. Ugotovili smo, da je igra veliko lepša in zabavna, če se igramo skupaj in si igrače delimo kot pa če se igra vsak sam.

(Visited 11 times, 1 visits today)