Zaključek vrtca pri Lunicah in skok v poletje

Tudi v skupini Lunice smo se otroci in vzgojiteljice že kar nekaj časa veselili poletja. Tistega pravega, da bomo lahko bežali pred soncem in se čim večkrat sladkali s sladoledom. Začeli smo že zjutraj, ko se je iz naše igralnice slišalo vesele pesmice in smeh otrok ob igrah z baloni. Okrasili smo tudi zunanje igrišče in kmalu po malici smo se odpravili ven skozi teraso, kjer smo počakali miško in ptička, da nas obiščeta. Miška in ptiček sta bila lutki na palčki, ki sta nam pričarali pravo zgodbo o tem, kako sta se podala v poletje, medtem pa sta naju spraševala, kakšne načrte glede tega letnega časa pa imamo mi. Odgovori otrok:

»Poleti gremo na morje!«

»Imamo masko za potapljanje!«

»Sladoled!«

»Kopalke!«

»Počitnice!«

»Ribe so!«

Po predstavi smo se skupaj kar se da hitro preobuli in odpravili na našo najljubšo lokacijo, Palčkovo travo. Tam smo uživali predvsem v senci, saj nas je tudi sonce te dni že kar pošteno spomnilo, da je zunaj res Poletje in to z veliko začetnico! Seveda ne smemo pozabiti na naš težko pričakovani sladoled. Si predstavljate, kako okusen je bil? Z vanilijo in koščki čokolade. V igralnici Lunic je za nekaj minut zavladala tišina. Mmmmm.

Sedaj pa kar pogumno in zadovoljno v poletje!

 

(Visited 70 times, 1 visits today)