Pust v našem vrtcu

V pustnem tednu so v našem vrtcu potekale različne dejavnosti. Otroci so spoznavali pomen pusta, izdelovali različne maske, prepevali pustne pesmice in prisluhnili ritmom glasbe. Izdelovali so maske, s katerimi so okrasili igralnice in garderobe.

Z veseljem so pričakovali pustni torek, ko so se po našem vrtcu sprehodile  prekrasne maske. Otroci so se prelevili v vile, princeske, čebelice, zajčke, miške in  različne junake. V telovadnici so se maske najprej predstavile, potem pa je sledilo pravo pustno rajanje s plesom.

S sprehodom po naši bližnji okolici smo s petjem in igranjem na različne instrumente poizkusili pregnati zimo.

Čeprav letos maškare niso imele dosti dela s preganjanjem zime, ker nam le-ta ni pokazala svoje prave veličine, upamo da  so dosegle svoj namen in k nam priklicale pomlad.

(Visited 16 times, 1 visits today)