Teden otroka pri Kamenčkih

Teden otroka smo pri Kamenčkih otvorili s kuharsko delavnico. Pripravili smo si slastne sirove lizike. Če vam zmanjka idej za okusno malico, pokukajte v našo garderobo, kjer so naši kamenčki za vas izdelali slikovni recept. V torek nas je obiskala knjižničarka Katja s potujočo knjižnico. Prinesla nam je nove knjige, ki jih listamo v našem knjižnem kotičku. Prebrala nam je pravljico Najsvetlejša zvezda, v kateri nastopata lisjak in kuža, ki sta z dobrimi mislimi »hranila« zvezde. Tudi v naši igralnici smo pripravili manjše zvezdno nebo. Vse zvezde poskušamo vsak dan nahraniti z malimi, drobnimi, dobrimi mislimi. V sredo nas je pot vodila v telovadnico. V igri ogrevanja smo kuhali čarobno marmelado iz modrih sliv, rumenih hrušk in rdečih jabolk. Še danes telovadnica omamno diši. Preizkusili smo se tudi v dveh jesensko obarvanih poligonih. V četrtek smo otvorili naš gledališki abonma. Ogledali smo si lutkovno predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico?. Ponovili smo, zakaj potrebujemo vstopnice, kako se obnašamo na predstavi in še kaj. Medtem ko smo gledali predstavo, pa nam je veter posušil vse luže. Za kratko, a sladko zabavo skakanja po lužah sta poskrbeli Tanja in Lara, ki sta nam luže ustvarili kar z zalivalnikom.  Zabavali smo se tudi z jesenskimi listi. Teden smo zaključili z dnevom, ki smo ga namenili raziskovanju narave. Žal nam vreme ni bilo naklonjeno za raziskovanje v gozdu. Prav zato smo si delček gozda prinesli v igralnico. S povečevalnim steklom smo opazovali različne jesenske plodove in liste. Zabavali smo se tudi s slikanjem s tempera barvami. V tem tednu nismo pozabili niti na igro. Tisto ta pravo, ko lahko uživamo drug z drugim v kotičkih naše igralnice.

Zdaj pa mahamo vikendu naproti in novim dogodivščinam v tednu hoje, ki nas čaka naslednji teden.

(Visited 49 times, 1 visits today)