Trije prašički – predstava za vrtec in šolo

Članice krožka Beremo skupaj, ki deluje v okviru Društva upokojencev Pivka, so nam v četrtek, 21. 3. 2019, pripravile dramatizacijo pravljice o treh prašičkih. Predstava je bila namenjena otrokom v vrtcu ter učencem prvih treh razredov. Igrico so čudovito odigrale, nato pa z otroki zapele in zaplesale Ringa, ringa, raja. Otrokom so članice Večgeneracijskega centra pripravile tudi prav posebno presenečenje. Vsaki skupini v vrtcu so skvačkale maskoto, skvačkale pa so tudi igrače v obliki gosenic in žog, ki so si jih razdelili otroci v vrtcu in učenci v prvih treh razredih osnovne šole. Seveda tudi mi nismo prišli praznih rok. Učenci 2. in 3. razreda so vse udeleženke obdarili s semeni in lepo mislijo, zapeli pa smo jim tudi pesmico Zajček Dolgoušček.

Medgeneracijsko druženje je bilo zabavno in zanimivo za vse nas, zato ga bomo z veseljem še kdaj ponovili.

(Visited 58 times, 1 visits today)