Raziskovalni pohod Žabic

Otroci iz skupine Žabic smo se odpravili raziskovati, kako nastane jabolčni sok. Po zajtrku smo se primerno obuli in oblekli ter se odpravili na za nas dolgo pot do Stare Sušice.

Hodili smo po cesti, tekli po travniku, pa zopet hodili po cesti in tako prispeli do cilja. Tam so nas pričakali gospa Tončka ter gospoda Tadej in Bogdan. Pokazali so nam, kako v mlinu zmeljejo jabolka in jih nato dajo v »prešo« ter stiskajo, da iz njih priteče sok. Ogledali

smo si tudi hladilnico polno sladkih jabolk. Seveda pa smo jabolčni sok tudi poskusili in se posladkali s piškoti in jabolki. Ker nas je v vrtcu čakalo kosilo, smo se poslovili od gostiteljev in se odpravili proti vrtcu.

Zahvaljujemo se gospodu Tadeju, da nas je sprejel na kmetiji in nam pokazal, kako nastane jabolčni sok.

Margareta in Petra

(Visited 16 times, 1 visits today)