Pikapolonice na obisku pri velikih zvereh v Dini Pivka

V petek, 26. maja smo se Pikapolonice z avtobusom odpravile v Pivko, v center o velikih zvereh Dina. Tam nas je pričakala prijazna vodička in nas popeljala na voden ogled. Kdo so ris, volk in medved? Kaj jedo? Kje in kako živijo? Odgovorili smo na ta in mnoga druga vprašanja. Spoznali smo tudi, kako si živali puščajo sporočila, preko gibalne igre pa smo posnemali tudi njihovo premikanje. Sledila je delavnica, kjer smo v manjših skupinah spoznali posamezno vrsto; kako izgleda, kakšen je njen odtis, s čim se prehranjuje… preko sestavljanja podob, razvrščanja, iskanja pravih senc in povezovanja so otroci usvojili in ponovili zanimivosti o vseh treh velikih zvereh. V pesek smo naredili njihove odtise in se poigrali z igralnimi figuricami. Za konec smo obiskali zunanja igrala, ki predstavljajo medveda, risa in volka in za nekaj časa smo se tudi sami prelevili v te čudovite zveri, ki živijo v naših gozdovih.

(Visited 10 times, 1 visits today)