Vrtec ima svoj vrtiček

Dnevi so dolgi in topli in kar kličejo po aktivnostih na prostem. Pikapolonice se vsak dan odpravimo na sprehod, na igrišče, v gozdiček ali pa si privoščimo igro na palčkovi travi. Zadnje dni smo opazovali naše gredice na igrišču, ki so bile polne zemlje, a jim je nekaj manjkalo. Skupaj smo ugotovili, da bi bile veliko lepše, če bi v njih rastle rožice, zelenjava, sadje, začimbe ali kaj drugega. Na pomoč smo pozvali naše starše in jih prosili, če doma pogledajo ali imajo kaj zanimivega in ali nam lahko pomagajo pri lepšanju gredic. Čez nekaj dni smo v vrtec prinesli sivko, nageljne, semena sončnic, ušesnik, ameriški slamnik, cinije, fuksije in drugo. Vse, kar smo prinesli, smo posadili, zalili in občudovali. Čez poletje in naprej pa bo naša naloga skrb za rastlinice, s katerimi smo polepšali okolico našega vrtca.

(Visited 4 times, 1 visits today)