Teden na kolesih pri Kamenčkih

Se spomnite, kako so Kamenčki jeseni zbirali prehojene ure in oblikovali jesensko drevo s pisanimi listo? Prav takrat se jim je porodila želja, da bi lahko tudi kolesarili. Tanja in Lara sva jim obljubila, da se na pomlad domisliva tudi česa podobnega. Prav zato smo v zadnjem tednu maja izpeljali TEDEN NA KOLESIH. Otroci so doma kolesarili, merili kilometre in na zbirnih listkih prinašali podatke, koliko so prekolesarili. Z listki smo na našem panoju oblikovali cesto, ki nas je vodila od etape do etape. Na prvi vikend etapi smo po preštetih kilometrih prikolesarili vse do Cerkniškega jezera. Ob fotografijah in videoposnetkih smo se navdušili nad naravnimi lepotami, ki jih ponuja to presihajoče jezero. Zanimive so se nam zdele značilnosti tega območja. V ponedeljkovi drugi etapi smo prikolesarili do Tehniškega muzeja v Bistri. Virtualni sprehod po muzeju nas ni pustil ravnodušne. Z veseljem smo spoznali delček življenja nekoč in ga primerjali z današnjim. V tretji etapi smo hiteli proti glavnemu mestu Slovenije. V Ljubljani smo »obiskali« Prešernov trg in se spomnili podob iz Povodnega moža, povzpeli smo se na Ljubljanski grad in uživali ob razgledu. Četrta etapa nas je popeljala proti Gorenjski vse do Bleda. Primerjali smo presihajoče Cerkniško jezero z ledeniškim jezerom na Bledu.  Pletnja in Blejski otok je v nas zbudil popotniško žilico in željo po novih dogodivščinah. Pridno smo s skupnimi močmi vrteli pedale vse do Kranjske gore, kjer je bil konec pete etape. V zadnji petkovi etapi smo kilometre nabirali v vrtcu. S kolesarskim poligonom in različnimi nalogami smo zbrali toliko kilometrov, da smo se odpeljali mimo Zelencev, vse do Planice in našega cilja- KEKČEVE DEŽELE. Kekčevo deželo bomo tudi zares obiskali in preverili, če je tako zabavno, kot izgleda na videoposnetkih.

V celem tednu od petka, 20. 5. 2022, do petka, 27. 5. 2022, smo prekolesarili 223 kilometrov. Ker pa se najlepši kraji skrivajo čisto blizu nas, sva otrokom in njihovim staršem poklonili kolesarsko karto Krasa in Brkinov, s katero bodo še naprej odkrivali lepote narave in nabirali prekolesarjene kilometre.

(Visited 26 times, 1 visits today)