Popoldanska gibalno obarvana urica z Žogicami

V vrtcu smo se včeraj imeli še posebej lepo. Vzgojiteljice, otroci in starši iz skupine Žogice smo se popoldne zbrali na našem igrišču in se podali na gibalno doživetje. Pridružili so se nam tudi nekateri bratci in sestrice in nam pomagali polepšati dan. Pripravili smo različne gibalne aktivnosti in igre in se na začetku razdelili v dve skupini. Najmlajši otroci so urili natančnost in vztrajnost s pobiranjem malih žogic v vedrca in jih stresali v bazenček, medtem ko so se starejši podali na poligon, preko katerega so premagovali ovire in razvijali ravnotežje, koordinacijo in orientacijo. Nato smo vloge zamenjali. Sproščeno smo se družili in zabavali, uporabljali igrala in se podili okrog. Z nekaterimi smo se zabavali še z gibalno igrico Ptički v gnezda in se skrivali pred mačko, na koncu pa smo se spremenili v pridne čebelice in pomagali okrasiti naš panj.

Za konec pa še najslajše, gosti sok in prislužena priznanja za sodelovanje. Lepo nam je bilo in upamo, da kmalu ponovimo.

Žogice 

(Visited 6 times, 1 visits today)