Naša mala srca za Ukrajino

Je, že res, da naše glavice ne razumejo še vsega, ampak so pa zato naša srca toliko bolj velika. Da smo otroci iz vrtca Košana vedno pripravljeni pomagati in da imamo res občutek za sočloveka v stiski, ve že marsikdo. V začetku meseca smo začeli iskati poti, kako bi pomagali naši sovrstnikom v Ukrajini. Naše ideje in pobude smo delili tudi s sosedi šolarji in tako je nastala srčna zbiralna akcija. Vsako jutro so naše male roke z nasmehom do ušes polnile škatle z različnimi pripomočki, hrano in še s čim. Dan za dnem so nam misli švigale k njim, v Ukrajino. Postavljali smo si najrazličnejša vprašanja, jih poslušali odgovoriti in na koncu sklenili, da vsak mali korak šteje- in prav zato bo vsak naš čokolešnik, paket kosmičev, piškotek, zobna ščetka … pomagal nekomu na tisti strani, kjer pomlad na žalost ni odeta v pisane mavrične barve, tako kot pri nas v Košani.

(Visited 17 times, 1 visits today)