Teden kulture pri kamenčkih

Kamenčki nismo samo KUL, trudimo se biti tudi KULturni. Naš teden kulture smo otvorili z obiskom knjižničarke Katje, ki nas je navdušila s Prešernovo poezijo. Francetov Povodni mož nas je tako zelo očaral, da smo o njem še na dolgo in široko razlagali, in ga seveda tudi narisali. In ker to ni bilo dovolj, smo si v sklopu gledališkega abonmaja ogledali še animacijo prav o Povodnem možu. Francetove starinske besede in njegove rime so se nam zdele zelo zabavne.

V kulturnih vodah pa se prepletajo tudi druge veje umetnosti. Zajadrali smo tudi v likovne vode in z ogljem narisali Prešernov portret. Pripravili smo razstavo in s ponosom pokazali naše umetnine. Ponosni pa nismo samo na naše umetnine, temveč tudi na našo malo Slovenijo. Poiskali smo nekaj simbolov slovenstva in se o njih pogovorili. V naši igralnici je odmevala himna in naše zvezke že krasi slovenska zastava . Razlogov za ponos imamo te dni Slovenci še malo več kot običajno. V našem olimpijskemu kotičku pridno urejamo fotografije vseh največjih uspehov olimpijade.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)