Dan mobilnosti

Danes smo na šoli in v vrtcu Košana obeležili dan mobilnosti. Dan smo praznovali vsak malo drugače. Žirafice in Žabice so dan preživele aktivno. Odpravile so se na planinski pohod proti Gradišču, dopoldne pa so si popestrile z različnimi gibalnimi nalogami. Slončki, ki so malo večji, pa so se pogovarjali o tem, kaj beseda mobilnost sploh pomeni. Prišli so do zanimivih idej in sicer, da je Dan mobilnosti, dan ko praznujemo telefone, ko avti vozijo zelo hitro, ko hodimo ali ko tekamo, na koncu pa so le ugotovili, da je to dan brez avtomobilov. Pogovarjali so se tudi o prometu, obnašanju na cesti in prometnih znakih ter se sprehodili po Košani. Naši šolarji pa so zaprto cesto izkoristili za ustvarjanje likovnih umetnij na asfaltu. Dan smo si prilagodili in v njem zelo uživali.

(Visited 94 times, 1 visits today)