»Pikapolonice« na planinskem pohodu

Pa smo ga pričakali – lepo vreme in pravi planinski pohod. Vzeli smo svoje nahrbtnike z malico in pijačo, počakali avtobus in se odpeljali v Postojno.  Pridružila sta se nam tudi planinska vodnika Planinskega društva Postojna , Valentina in Sandi, ki sta poskrbela, da smo varno prišli do vrha in nazaj.

Pot nas je peljala mimo železnice in avtoceste ( tam smo na vso moč mahali tovornjakom, ki so peljali mimo) ter skozi  tunel, v katerem smo lahko slišali odmev. Skozi gozd in po strmem pobočju smo se povzpeli do »zvona želja«- vsi smo pozvonili, vsak s svojo željo. Pri koči Mladiki smo si vzeli čas za malico, počitek in  čudovit razgled .

Pot bi bila lažja, če nam ne bi ponagajal škrat. Na pot nam je namreč  postavil ogromne skale, ki smo jih poskušali umakniti. Ni nam uspelo, bile so pretežke.

Valentini in Sandiju se zahvaljujemo za  vse dogodivščine, ki sta nam jih pripravila na poti. Bilo nam je lepo!

V našo knjižico« Mali sonček« smo tako dodali še zadnjo nalepko.

Za »pikapolonice« Tanja in Jožica

(Visited 18 times, 1 visits today)