Restavrirali smo igrače

Na OŠ Košana skušamo otroke naučiti ekološkega in odgovornega odnosa do okolja. V sklopu naših prizadevanj smo v tem tednu pod mentorstvom Mojce Žnidaršič na šoli organizirali izmenjavo oblačil.

Tudi v vrtcu želimo otroke osveščati o tem, da lahko vsak izmed nas naredi nekaj za čistejše okolje. Vzgojiteljice so tako predlagale, da stare lesene sestavljanke z zbledelimi slikami restavriramo, namesto da jih zavržemo in kupimo nove iz slabših materialov. Na tak način smo želeli otroke z zgledom naučiti pomena ponovne uporabe starih predmetov.

Hišnika smo prosili, da je sestavljanke zbrusil, vzgojiteljice so nanje narisale nove, lepe, žive in starosti primerne slike, nato pa jih je hišnik premazal z ustreznim lakom. Rezultat je bil čudovit, saj smo na ta način pridobili nove igrače, s katerimi se otroci ponovno zelo radi igrajo. Nekaj primerov si lahko ogledate na slikah.

Najlepša hvala vsem, ki so sodelovali.

(Visited 48 times, 1 visits today)