Sončki v septembru

Skupina SONČKI smo letos najmlajša skupina v vrtcu. V mesecu septembru smo se privajali na življenje v vrtcu. Tako smo spoznavali nove prijatelje, se igrali, delali prve korake, poslušali in prepevali pesmice  in  počeli še veliko zabavnih stvari.

BIBA RAJA

BIBA BUBA BAJA
PLEŠE RINGA RAJA.

MALO SEM
IN MALO TJA,
BIBA STOPA
ENA DVA.

SREDI KROGA BUCIBUC,
DREMLJE, DREMLJE ČRNI MUC.
ČRNI MUC SE PREBUDI,
BIBE NI, NI, NI!

Mira Voglar

RINGA, RINGA RAJA

RINGA RINGA RAJA
KUŽA PA NAGAJA
MUCA PA PRITEČE
PA VSE NA TLA POMEČE.

KOKOT KIKIRIČE
ČIPKE ČOPKE KLIČE.
PUTKA KOKODAJSA,
KER JE ZNESLA JAJCA.

Čas smo najraje preživljali na igrišču pred vrtcem. Kotalili smo žoge, jih prenašali, opazovali šolarje, avte, traktorje…. Koliko zanimivih stari smo videli.

V tednu mobilnosti smo spoznali »BIBO«. Prepevali smo jim pesmice, jo vozili na sprehode po igralnici. Prav kmalu nas je »BIBA« popeljala že na prve prave » sprehode. Najprej v okolici šole, potem pa smo se z veseljem odpravili tudi na daljši sprehod.

V tem mesecu smo spoznali tudi knjižničarko Katjo, ki nas je obiskala v naši igralnici in nam prebrala knjigo PETROVA KMETIJA.

Imeli smo tudi prvi pravljični dopoldan. Spoznali smo  hruško debeluško in njenega prijatelja ježka. Prijetno smo se zabavali ob njunih dogodivščinah.

HRUŠKA DEBELUŠKA

Hruška debeluška