Avgustovske dogodivščine v našem vrtcu

Še vedno je poletje in vsi otroci, ki v tem času obiskujemo vrtec, ga izkoriščamo s polno paro.

Posebej nam je lepo, ko lahko ustvarjamo na prostem, se igramo in hkrati učimo. Vsak dan nekaj novega.

Veliko novih izkušenj smo pridobili na naravnem igralnem prostoru za šolo, rečemo mu “Palčkova trava”. Tam se najde vse, kar nam narava ponuja, kamenčke, palice, borove storže, liste, iglice in v tem času tudi sladke plodove jablane.

Veste, da smo na sprehodu in v vrtcu videli veliko čebelic in začeli smo spraševati vzgojiteljice, če nam lahko povedo kaj več o njih. Ko smo izvedeli prav vse, kar nas je zanimalo, smo čebelice tudi ustvarili, jih prilepili na paličico in odnesli domov.

Naj se vam pohvalimo, da smo se v tem času naučili kar dve novi pesmici, eno o miški, ki je peku kradla rozine, drugo pa o zajčku, ki si je šel v bližnjo vas postreči z zeljem. Prisluhnite jima.

Miška Maška (Romana Krajnčan)

Zajček Zlatko (Romana Krajnčan)

Sedaj pa samo še en kratek pozdrav iz našega travnatega igrišča pred vrtcem, saj se nam mudi nazaj k nakladanju sveže pokošene trave na prikolico in plezanju na našo leseno hiško.

Se vidimo zopet septembra!

Slončki, Žirafice, Žabice in Levčki